Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna » 
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

Ofiaruj 1% podatkuA+A-A0

1% pomaga ratować życie

jak przekazać 1% podatku? to proste wystarczy wpisać nr KRS 0000174988w swoim rozliczeniu podatkowym. Możesz też skorzystać z darmowego programu on-line do rozlicznia PIT za 2016 r.

 

Szanowni Państwo,

W imieniu własnym oraz podopiecznych fundacji prowadzonych przez Zakon Maltański w Polsce, zwracam się z prośbą o przekazanie naszej organizacji 1% z Państwa podatku. Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich [KRS 0000174988] ma status OPP, a środki pozyskiwane przez naszych członków przeznaczane są na prowadzenie dzieł, których wykaz znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Zakon Maltański od blisko 1000 lat opiekuje się chorymi i ubogimi, jest najstarszą instytucją charytatywną na świecie i pierwowzorem wszystkich akcji humanitarnych. Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, będący częścią Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników św. Jana Jerozolimskiego zwanego Rodyjskim i Maltańskim, założony w 1921 r. działający na emigracji w czasach komunistycznych, został ponownie  reaktywowany w Polsce w roku 1990 i od tamtej pory konsekwentnie realizuje wielowiekową misję Zakonu.  

Aktualnie, w Polsce, funkcjonuje 18 oddziałów MSM – (Maltańskiej Służby Medycznej - Andrychów, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Działdowo, Głogoczów, Katowice, Kęty, Krosno, Nowy Targ, Nysa, Oświęcim, Poznań, Sulisławice, Szczecin, Warszawa) 

5 ośrodków pomocy dla osób niepełnosprawnych (Poznań, Kraków, Katowice, Olsztyn, Warszawa); 2 domy pomocy społecznej  (Szyldak, Puszczykowo); 2 centra pomocy specjalistycznej (Kraków, Poznań); 1 specjalistyczne przedszkole (Kraków) 1 szpital (Barczewo)

Łącznie, stałą opiekę szpitalną  objętych jest około 300 osób oraz dodatkowo, w skali roku, udziela się ponad 55 000 jednorazowych świadczeń pomocy. Tylko w jednej przychodni onkologicznej w Poznaniu, przez kilkanaście lat, 85 000 osób uzyskało bezpłatną pomoc. 

Dzięki  jakości pracy swoich członków i dochowaniu tradycji, Zakon Maltański posiada pozycję gwaranta wykonania misji dobroczynnych, jest wiarygodnym powiernikiem środków przekazywanych na te cele. 

W imieniu całego Zakonu Maltańskiego w Polsce i podopiecznych, zapraszam do współpracy i wsparcia prowadzonych przez nas dzieł, również poprzez przekazanie 1% na rzecz naszej Fundacji.

Z wyrazami szacunku

Aleksander Tarnowski 

Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

 
 
 
Przekazanie 1% Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich jest bardzo proste. Wystarczy wpisać nr KRS Fundacji (0000174988) w swoim rozliczeniu rocznym, a urząd skarbowy przeleje pieniądze na nasze konto.

 


Baner naszej akcji do wklejenia na Twoją stronę:

 

Link do strony: 1procent.zakonmaltanski.pl

Bezpośredni link link do banera: http://www.zakonmaltanski.pl/uploads/image/1procent_pomagasz_zm.jpg


© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY