Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna » 
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

Ofiaruj 1% podatkuA+A-A0

1% pomaga ratować życie

jak przekazać 1% podatku? to proste wystarczy wpisać nr KRS 0000174988w swoim rozliczeniu podatkowym. Możesz też skorzystać z darmowego programu on-line do rozlicznia PIT za 2017 r.

 

Szanowni Państwo,

W imieniu własnym oraz podopiecznych fundacji prowadzonych przez Zakon Maltański w Polsce, zwracam się z prośbą o przekazanie naszej organizacji 1% z Państwa podatku. Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich [KRS 0000174988] ma status OPP, a środki pozyskiwane przez naszych członków przeznaczane są na prowadzenie dzieł, których wykaz znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Zakon Maltański od blisko 1000 lat opiekuje się chorymi i ubogimi, jest najstarszą instytucją charytatywną na świecie i pierwowzorem wszystkich akcji humanitarnych. Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, będący częścią Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników św. Jana Jerozolimskiego zwanego Rodyjskim i Maltańskim, założony w 1921 r. działający na emigracji w czasach komunistycznych, został ponownie  reaktywowany w Polsce w roku 1990 i od tamtej pory konsekwentnie realizuje wielowiekową misję Zakonu.  

Aktualnie, w Polsce, funkcjonuje 8 oddziałów MSM 

5 ośrodków pomocy dla osób niepełnosprawnych (Poznań, Kraków, Katowice, Olsztyn, Warszawa); 2 domy pomocy społecznej  (Szyldak, Puszczykowo); 2 centra pomocy specjalistycznej (Kraków, Poznań); 1 specjalistyczne przedszkole (Kraków) 1 szpital (Barczewo)

Łącznie, stałą opiekę szpitalną  objętych jest około 300 osób oraz dodatkowo, w skali roku, udziela się ponad 55 000 jednorazowych świadczeń pomocy. Tylko w jednej przychodni onkologicznej w Poznaniu, przez kilkanaście lat, 85 000 osób uzyskało bezpłatną pomoc. 

Dzięki  jakości pracy swoich członków i dochowaniu tradycji, Zakon Maltański posiada pozycję gwaranta wykonania misji dobroczynnych, jest wiarygodnym powiernikiem środków przekazywanych na te cele. 

W imieniu całego Zakonu Maltańskiego w Polsce i podopiecznych, zapraszam do współpracy i wsparcia prowadzonych przez nas dzieł, również poprzez przekazanie 1% na rzecz naszej Fundacji.

Z wyrazami szacunku

Jerzy Baehr

Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

 
 
 
Przekazanie 1% Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich jest bardzo proste. Wystarczy wpisać nr KRS Fundacji (0000174988) w swoim rozliczeniu rocznym, a urząd skarbowy przeleje pieniądze na nasze konto.

 


Baner naszej akcji do wklejenia na Twoją stronę:

 

Link do strony: 1procent.zakonmaltanski.pl

Bezpośredni link link do banera: http://www.zakonmaltanski.pl/uploads/image/1procent_pomagasz_zm.jpg


© 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY