Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Działalność » Obóz Letni – Szczyrzyc
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

Obóz Letni – SzczyrzycA+A-A0

ZAPROSZENIE

na X Letni Maltański Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu!!!

Obóz Maltański w SzczyrzycuObóz Maltański w Szczyrzycu

 

Letnie Maltańskie Obozy Integracyjne dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu stały się już tradycją. Historia rozpoczęła się w roku 2003, kiedy na zaproszenie Ojców Cystersów, kilka osób niepełnosprawnych wraz z wolontariuszami przyjechało na parę dni do Opactwa. W 2005 roku odbył się I Maltański Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych, a tegoroczny będzie już dziewiątym z kolei. Organizatorami obozów ze strony ZPKM są Fundacja Krakowska oraz Delegatura Śląska Fundacji Warszawskiej.
Każdy obóz ma inny motyw przewodni. Dotychczas uczestnicy mieli szansę brać udział w obozie militarnym, artystycznym, historycznym, czy przeżywać igrzyska olimpijskie, „W górach jest wszystko co kocham”.

Tematycznie każdorazowo zajęcia uświetnia obecność znakomitych gości – prelegentów. Tradycyjnie co roku ma miejsce również integracyjne spotkanie z młodzieżą niepełnosprawną z terenu powiatu limanowskiego wyrażone wspólną Mszą Świętą Maltańską oraz imprezą artystyczno - piknikową.
Od 2010 roku możemy korzystać z w pełni przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych Gościńca w Opactwie Cystersów. Znakomita współpraca z OO Cystersami owocuje wspaniałą atmosferą duchowo religijną, a serdeczne wsparcie społeczności lokalnej dopełnia radości uczestnikom jak i daje satysfakcję organizatorom obozu.

W latach 2005 do 2012 w obozie uczestniczyło łącznie 315 osób niepełnosprawnych i 405 wolontariuszy, wśród których byli lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, terapeuci zajęciowi, rehabilitanci, prawnicy, pedagodzy, uczniowie i studenci po kursie pierwszej pomocy. Wszyscy oni przyjeżdżają, by być razem w myśl zasady Pan Bóg, ciężka praca, dobra zabawa.

Dr Tomasz Krupiński KŁM

Co roku do Szczyrzyca przyjeżdżamy z wielką radością, wiemy bowiem, że czekają tam na nas życzliwi ludzie, Którzy otwarli swoje serca i chętnie spotykają się z nami, gdyż czują się częścią naszej maltańskiej, obozowej wspólnoty.

Dowódca Obozu
Agnieszka Jarzyńska-Stęclik

Zobacz także:

Zdjęcia z Obozu z 2011 roku
Zdjęcia z Obozu z 2010 roku             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY