Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Działalność » Opłatek Maltański
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

Opłatek MaltańskiA+A-A0

Opłatek Maltański


Opłatek Maltański

ORGANIZATOR

Zakon Polskich Kawalerów Maltańskich
i Lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej
Adres korespondencyjny:
Donimirski Pałac Pugetów Business Center
30-538 Kraków, ul. Parkowa 11

dr Hanna Wesołowska Starzec
Kierownik koordynacji ogólnoplskiej 
gsm +48 696 402 764
gsm 696402764
e-mail: hanna.wesolowskastarzec@zakonmaltanski.pl
www.oplatekmaltanski.org


OPŁATEK MALTAŃSKI - OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA MAJĄCA NA CELU ORGANIZACJĘ POSIŁKU ŚWIĄTECZNEGO ORAZ WSPARCIE, ZARÓWNO MATERIALNE, JAK I DUCHOWE, OSÓB W POTRZEBIE: UBOGICH RODZIN WIELODZIETNYCH, OSÓB SAMOTNYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH. AKCJA ORGANIZOWANA JEST WE WSPÓŁPRACY Z LOKALNYMI OŚRODKAMI POMOCY SPOŁECZNEJ.

OPŁATEK MALTAŃSKI ODBYWA SIĘ OD ROKU 2002 KAŻDEGO GRUDNIA. AKTUALNIE AKCJA ZOSTAŁA ZORGANIZOWANA W 29 MIASTACH – KRAKÓW, KATOWICE, WARSZAWA, OLSZTYN, TORUŃ, POZNAŃ, GLIWICE, MYŚLENICE, CHRZANÓW, STALOWA WOLA, BIELSKO-BIAŁA, WIELICZKA, WADOWICE, TARNÓW, NOWY TARG, WROCŁAW, STANISZÓW, JAWORZNO, PSZCZYNA, KOMBORNIA, RZESZÓW, LUBLIN, BYDGOSZCZ, SZCZYRZYC, KĘTY, SZCZECIN, MIEŚCISKO, ŚWIDNICA, DZIAŁDOWO

Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym w sposób dwutorowy:

  1. poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawkę – koszt jednej paczki to min. 100 złotych), ale przede wszystkim w sposób duchowy:
  2. poprzez wsparcie duchowe - zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy, rozmowy oraz posiłku.

Jest to radość podwójna, możliwa w realizacji tylko dzięki ludziom dobrej woli, sponsorom i wolontariuszom. Wyjątkowości spotkania dodaje fakt organizacji Opłatka Maltańskiego w restauracjach, do których właściciele serdecznie zapraszają niecodziennych gości. Pierwsze takie spotkanie odbyło w się w 2002 roku w Krakowie w Pałacu Pugetów, zorganizowane przez właściciela miejsca, Kawalera Maltańskiego, Jerzego Donimirskiego.

Od 2002 roku patronat honorowy nad akcją obejmował śp. JEm. Ks. Franciszek Kardynał Macharski. Aktualnie honorowy patronat nad akcją sprawują: JEm. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz, JEm. ks. Kazimierz Kardynał Nycz, Ekscelencje Biskupi diecezjalni, loklane władze miejskie oraz Prezydent ZPKM Aleksander hr. Tarnowski.
W spotkaniach zawsze uczestniczą Kawalerowie Maltańscy, przedstawiciele Miasta oraz MOPS, proboszczowie parafii oraz gospodarze domu. W akcji uczestniczą także darczyńcy oraz wolontariusze m.in. z Maltańskich Służb Medycznych.
Przygotowania co roku wspierają także media: telewizja, radio i prasa.

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, tak aby w kolejnym roku do dzieła mogły przyłączyć się kolejne miasta, poszerzając tym samym skalę pomocy. Przygotowania do kolejnej edycji już rozpoczęte! Czekamy także na chętnych wolontariuszy!

 

POTRZEBA ORGANIZACJI KOLEJNYCH OPŁATKÓW MALTAŃSKICH
JEST WIELKA, DLATEGO ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY WSZYSTKICH TYCH,
KTÓRZY ROZUMIEJĄ MALTAŃSKIE ZAWOŁANIE
TUITIO FIDEI ET OBSEQUIUM PAUPERUM
I MOGLIBY PODJĄĆ SIĘ ORGANIZACJI AKCJI W SWOIM MIEŚCIE
LUB MIEJSCOWOŚCI, A MOŻE WŁASNEJ RESTAURACJI?

Pobierz Regulamin w formacie PDF >>>

więcej zdjęć >>>


Zobacz także:
Folder Opłatek Maltański 2002-2012 >>>
Strona www Opłatka Maltańskiego >>>
Opłatek Maltański – spotkanie organizacyjno-jubileuszowe >>>
 

 

 

 

© 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY