Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Konkurs Papieski ma już blisko trzy tysiące uczestników.
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 





Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2013-03-02

Konkurs Papieski ma już blisko trzy tysiące uczestników.

Jeszcze tylko przez kila dni potrwa pierwszy etap IX edycji Konkursu Papieskiego, skierowanego do uczniów  szkół ponadgimnazjalnych. Realizowany od ośmiu lat, z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością wśród  młodzieży. W dotychczasowych edycjach udział wzięło około 25 000 młodych ludzi z całej Polski, natomiast  tegoroczna edycja Konkursu zgromadziła prawie 3 000 uczestników. 
 
Pod Patronatem Jego Ekscelencji Aleksandra hr. Tarnowskiego Prezydenta Związku Polskich Kawalerów  Maltańskich, Instytut Tertio Millennio organizuje IX edycję Konkursu Papieskiego dla uczniów szkół  ponadgimnazjalnych pod hasłem „Projekt Życia”.
 
Konkurs jest także objęty Patronatem Honorowym Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka Prymasa Polski,  Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego, a także Pani Krystyny Szumilas Ministra  Edukacji Narodowej.
 
Codziennie kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych dokonuje rejestracji na stronie internetowej Konkursu  Papieskiego, aby sprawdzić swoją wiedzę w zakresie życia i nauczania Jana Pawła II. Dotąd zrobiło to już blisko  3 000 uczestników z całej Polski. Spore zainteresowanie projektem jest dla organizatorów Konkursu dowodem na wciąż żywą obecność nauk Papieża wśród młodych Polaków.
 
„Przestańcie mi klaskać, zacznijcie mnie słuchać - w tych słowach wypowiedzianych przez Jana Pawła II zawarta  jest ważna myśl, do której staramy się przekonywać młodzież. Nie mamy wątpliwości, że słowa Karola Wojtyła  nie tracą na aktualności, a jego nauki mogą być ważnym fundamentem dla ludzi wkraczających w dorosłe życie. 
Każdego dnia otrzymujemy wiele maili oraz wiadomości od uczestników ze słowami poparcia i zainteresowania naszym projektem” - mówi Karolina Janczyk z Instytutu Tertio Millennio.
 
Uczniowie przystępują do quizu złożonego z 20 pytań, dotyczących życia i nauczania Jana Pawła II. Wszyscy  uczestnicy, którzy uzyskają minimum 11 punktów zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu - testu on-line,  który odbędzie się 19 marca 2013r. W trzecim etapie weźmie udział około 180 uczniów, którzy zgromadzili  największą liczbę punktów. Będą oni mogli podzielić się swoimi refleksjami na temat przygotowany przez  organizatora. Cały Konkurs zwieńczy finał w 9 miastach Polski, podczas którego uczniowie będą musieli obronić  swoje tezy stawiane w pracy pisemnej. Nagrodą główną jest wyjazd do Rzymu, a także nagrody rzeczowe.  Nagradzana jest także szkoła, której uczniowie osiągną najlepsze wyniki oraz nauczyciel najlepszych uczniów! 
 
Harmonogram IX edycji Konkursu Papieskiego:
• Etap I - Quiz on-line (5.02–5.03.2013)
• Etap II - Test on-line (19.03.2013)
• Etap III - Przygotowanie eseju (21.03 – 11.04.2013)    
• Etap IV - Obrona eseju przed komisją ekspertów (11.05.2013)
 
 
Zapraszamy na stronę: www.konkurspapieski.pl
Kontakt dla mediów:
Jan Barcik
Koordynator Konkursu Papieskiego
Instytut Tertio Millennio
tel. 12 423 11 75
www.tertio.pl

Instytut Tertio Millennio został założony w 1995 roku przez ojca Macieja Ziębę OP. Impulsem do powstania Instytutu było ogłoszenie przez Jana Pawła II Listu Apostolskiego Tertio Millennio Adveniente (1994). W 2001 r. działalność Instytutu sformalizowano i założona została fundacja mająca pomagać w realizacji zadań, jakie Jan  Paweł II wyznaczył katolikom na przełomie wieków. Od początku swojego istnienia Instytut skupia wokół siebie  młodych ludzi chcących podejmować dyskusję z środowiskami i grupami prezentującym często odmienne  poglądy. Przez ponad 10 lat istnienia Instytutu w jego projektach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób  pragnących określić rolę i miejsce katolika we współczesnym świecie, a także chcących pogłębić swą wiedzę w  zakresie nauczania Jana Pawła II i założeń katolickiej nauki społecznej.
 
« powrót
© 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY