Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Sieć Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 





Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2015-11-17

Sieć Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy

Pomysł na to, aby działać w grupie zrodził się przy okazji prac nad nowelizacją Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Proponowano, aby dzięki odpowiednim zapisom w ww. ustawie wzmocnić rolę organizacji z trzeciego sektora. Cel udało się w części osiągnąć, a doświadczenia zebrane podczas tej współpracy zaowocowały pomysłem rozszerzenia działalności na inne organizacje działające na podobnym polu.

Jednym z głównych celów, który przyświecał powołaniu sieci jest wzmocnienie roli NGO-sów, tak aby stały się rozpoznawalne i aby były partnerem do rozmów dla administracji państwowej. Działania pojedynczych stowarzyszeń, fundacji często są niezauważane. Wspólnie wypracowane stanowiska, poparte doświadczeniem płynącym od dużej grupy organizacji będą bardziej dostrzegane i trudniej będzie je odrzucić. Działanie w sieci daje możliwość wprowadzania realnych zmian.

Niewątpliwą siłą płynącą z połączenia prac wielu fundacji i stowarzyszeń są ich doświadczenia, wiedza i kompetencje, którymi zamierzają się wymieniać. Takie podejście na pewno wpłynie na poprawę jakości pracy samych organizacji.   

Zadania i kierunki pracy PIRP

W połowie czerwca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji, które chcą włączyć się w tworzenie sieci PIRP. Podczas dwudniowego spotkania był czas aby  przedstawić swoje działania i doświadczenia oraz żeby lepiej się poznać. Podczas warsztatów ustalono kierunki działania Sieci w najbliższych dwóch latach:


1. Reprezentowanie środowiska Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy i udział w dialogu z interesariuszami,


2. Edukacja wewnętrzna i zewnętrzna,


3. Integracja środowiska Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy,


4. Standaryzacja usług i działania Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy,


5. Podejmowanie działań na rzecz tworzenia porządku prawnego i społecznego,


6. Podejmowanie inicjatyw o charakterze badawczym, a także monitorującym w obszarze tworzenia i wdrażania prawa oraz realizacji działań aktywizacyjnych,


7. Promocja Sieci oraz udziału trzeciego sektora w szeroko pojętych usługach rynku pracy.

Kto należy do Sieci?

Sieć PIRP skupia w swoich szeregach w większości organizacje z województw mazowieckiego i śląskiego. Wśród inicjatorów powołania PIRP znaleźli się m.in. Fundacji Inicjatyw Społeczno–Ekonomicznych (FISE) z Warszawy, Fundacja Imago z Wrocławia, Fundacja Aktywizacja z Warszawy. Do sieci PIRP należy Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA.

Kto może przystąpić do Sieci?

Inicjatorom Sieci oraz pozostałym organizacjom, które już do niej przystąpiły zależy na budowaniu profesjonalnego i pozytywnego wizerunku, dlatego w swoje szeregi zapraszają organizacje, które mają już swój dorobek i doświadczenie. Do Sieci mogą przystąpić:

  • organizacje pozarządowe, w rozumieniu Ustawy o działalności pożytku publicznego
    i wolontariacie,
  • organizacje działające co najmniej dwa lata w szeroko pojętym obszarze rynku pracy,
  • organizacje posiadające stałą, kluczową kadrę,
  • organizacje prowadzące działania służące podniesieniu jakości swoich usług.

Szczegółowe informacje o działalności Sieci oraz o możliwości przystąpienia do niej można znaleźć na stornie internetowej:

http://rynekpracy.org/wiadomosc/1637150.html


autor: Honorata Ciesielska

« powrót
© 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY