Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » I Letni Obóz dla Kadetów Zakonu Maltańskiego
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-08-26

I Letni Obóz dla Kadetów Zakonu Maltańskiego

Przemysław Salamoński / foro: Przemysław Salamoński, Marek Grzymowski, Elżbieta Świerad
zobacz więcej zdjęć >>>


W dniach 26-30 sierpnia, na Bachledówce pod Zakopanem, młodzież maltańska z Londynu, Warszawy i Katowic, brała udział w I Letniej Szkole Kadetów, zainicjowanej i zorganizowanej przez konfratra Przemysława Salamońskiego. 
 
Kadeci przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które przeprowadził Cyprian Wdowczyk. Młodzież uczestniczyła także w wykładach na temat historii, duchowości i działalności szpitalniczej Zakonu Maltańskiego, które w ciekawy sposób przeprowadzili Dama Ilona Świerad oraz konfrater Tomasz Mizera. Intensywnym zajęciom towarzyszyło szereg lżejszych atrakcji, takich jak: wędrówki tatrzańskimi szlakami, gry i zabawy, pogadanki o cnotach rycerskich, czy rozmowy o zasadach savoir-vivre'u. Szkoła Kadetów była także obozem, przenikniętym duchem wspólnotowej modlitwy. Kadeci, wraz ze swymi zakonnymi opiekunami, codziennie uczestniczyli w mszy świętej, odmawiali koronkę do Bożego miłosierdzia, a także otwierali brewiarze, by modlić się w intencji Zakonu, jego dzieł i za chorych. 
 
 


Kilkudniowa obecność Maltańczyków na Bachledówce została bardzo ciepło przyjęta przez lokalną społeczność oraz ojców Paulinów, którzy zaprosili nasz Zakon za rok do honorowego uczestnictwa w uroczystościach odpustowych ku czci NMP Częstochowskiej. 
 
Słowa podziękowania kierujemy na ręce wszystkich Maltańczyków, którzy żywo zaangażowali się w organizację tej nowej i przyszłościowej inicjatywy, a zwłaszcza państwu: Ilonie i Marcinowi Świerad, Markowi Grzymowskiemu, Tomaszowi Mizera, Małgorzacie Malkiewicz, Cyprianowi Wdowczyk oraz kadetowi Jakubowi Ucińskiemu.
 « powrót
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY