Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » I Letni Obóz dla Kadetów Zakonu Maltańskiego
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-08-26

I Letni Obóz dla Kadetów Zakonu Maltańskiego

Przemysław Salamoński / foro: Przemysław Salamoński, Marek Grzymowski, Elżbieta Świerad
zobacz więcej zdjęć >>>


W dniach 26-30 sierpnia, na Bachledówce pod Zakopanem, młodzież maltańska z Londynu, Warszawy i Katowic, brała udział w I Letniej Szkole Kadetów, zainicjowanej i zorganizowanej przez konfratra Przemysława Salamońskiego. 
 
Kadeci przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które przeprowadził Cyprian Wdowczyk. Młodzież uczestniczyła także w wykładach na temat historii, duchowości i działalności szpitalniczej Zakonu Maltańskiego, które w ciekawy sposób przeprowadzili Dama Ilona Świerad oraz konfrater Tomasz Mizera. Intensywnym zajęciom towarzyszyło szereg lżejszych atrakcji, takich jak: wędrówki tatrzańskimi szlakami, gry i zabawy, pogadanki o cnotach rycerskich, czy rozmowy o zasadach savoir-vivre'u. Szkoła Kadetów była także obozem, przenikniętym duchem wspólnotowej modlitwy. Kadeci, wraz ze swymi zakonnymi opiekunami, codziennie uczestniczyli w mszy świętej, odmawiali koronkę do Bożego miłosierdzia, a także otwierali brewiarze, by modlić się w intencji Zakonu, jego dzieł i za chorych. 
 
 


Kilkudniowa obecność Maltańczyków na Bachledówce została bardzo ciepło przyjęta przez lokalną społeczność oraz ojców Paulinów, którzy zaprosili nasz Zakon za rok do honorowego uczestnictwa w uroczystościach odpustowych ku czci NMP Częstochowskiej. 
 
Słowa podziękowania kierujemy na ręce wszystkich Maltańczyków, którzy żywo zaangażowali się w organizację tej nowej i przyszłościowej inicjatywy, a zwłaszcza państwu: Ilonie i Marcinowi Świerad, Markowi Grzymowskiemu, Tomaszowi Mizera, Małgorzacie Malkiewicz, Cyprianowi Wdowczyk oraz kadetowi Jakubowi Ucińskiemu.
 « powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY