Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Rekolekcje Maltańskie w Bystrej
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-09-20

Rekolekcje Maltańskie w Bystrej

W dnach 15 – 17 września 2017 roku w Domu Rekolekcyjnym „Nazaret” w Bystrej odbyły się doroczne Rekolekcje Maltańskie pod przewodnictwem ks. Michała Palowskiego. 

Od kilku lat rekolekcje mają charakter rodzinny. Przyjeżdżają na nie nie tylko wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej, ale także rodziny maltańskie wraz z dziećmi – kadetami Zakonu Maltańskiego, z czego się bardzo cieszymy. 
Tegoroczna edycja poruszała się wokół ciała i duszy. I tak też nas prowadził kapelan jak i zaproszeni goście z diakonii tańca wspólnoty Emmanuel. Nieodłącznymi filarami dnia była Msza św, wspólna modlitwa brewiarzowa ze słowem rekolekcjonisty oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. 
Nie zabrakło czasu na rekreację. W sobotę udało się zwiedzić Zamek książąt Sułkowskich w Bielsku Białej.

W rekolekcjach łącznie wzięło udział 34 osób dorosłych i 10 osób niepełnoletnich, w tym kadeci. Zakon Maltański reprezentowali: Bożena Iłłakowicz, Ilona Świerad, Marcin Świerad, Damian Zadeberny, Edward Mroczkowski oraz Małgorzata Koczewska z dziećmi (żona konfr. Pawła Koczewskiego, który w tym czasie przebywał na misji medycznej w Papui Nowej Gwinei).
Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za dar wspólnej modlitwy. 

Marek Grzymowski
zdjecia: Elżbieta Świerad, Marek Grzymowski
« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY