Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich na Jasną Górę
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2018-05-18

Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich na Jasną Górę

W dniach 18 – 19 maja 2018 roku odbyła się doroczna Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich , wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej - Pomocy Maltańskiej w tym Młodzieży Maltańskiej do Sanktuarium na Jasnej Górze. Tegoroczna edycja miała szczególny niebywały charakter ze względu na obecność J.E Fra Duncan Gallie, członka Rady Suwerennej, odpowiedzialnego za promocję i przygotowanie Kawalerów Sprawiedliwości. 

Pielgrzymowanie rozpoczęło się już w piątek wieczorem od wspólnej modlitwy nieszporami i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz pieśni maryjnych prowadzonych przez naszą Młodzież Maltańską.
W sobotę tuż przed 10.00 słowa przywitania w Sali Różańcowej skierowali: J.E Andrzej Dziuba, Naczelny Kapelan Związku Polskich Kawalerów Maltańskich oraz J.E Jerzy Beahr, Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.Następnie głos został oddany zacnemu Fra Duncan Gallie, który skupił się na tematyce powołania i życia duchowego profesów. Dopełnieniem wykładu była polska premiera filmu „The Heart of Order”.Kolejnym prelegentem był ks. prof. Szymon Fedorowicz Kapelan Magistralny, który w swoim wystąpieniu podkreślił obronę wiary, w życiu duchowym, społecznym, i prywatnym. Po wysłuchanych konferencjach wszyscy udali się na wały jasnogórskie by wspólnie przeżywać nabożeństwo drogi krzyżowej. Rozważania przygotował i poprowadził ks. Andrzej Kopicz z Krakowa.
Miejscem centralnym pielgrzymki była uroczysta Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem J.E. Andrzeja F. Dziuby, Naczelnego Kapelana Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. 
Wielkim i doniosłym momentem Mszy św. były odczytanie decyzji Wielkiego Magisterium o podniesieniu o. Marka Pieńkowskiego OP do rangi Kapelana Konwentualnego Wielkiego Krzyża ad honorem. Promocję odczytał J.E Fra Duncan Gallie.W pielgrzymce uczestniczyło blisko 50 Kawalerów i Dam Maltańskich wraz z członkami rodzin, wolontariusze Pomocy Maltańskiej, Młodzież Maltańska oraz sympatycy i przyjaciele dzieł.
Wszystkim przybyłym na jasnogórskie wzgórze serdecznie dziękujemy. Wielką wdzięczność wyrażamy dla J.E Fra Duncan Gallie za wspólną obecność oraz dar i świadectwo modlitwy.

Marek Grzymowski

zdjęcia: Elżbieta Świerad >>>

« powrót
© 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY