Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » XI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa: „Człowiek u schyłku życia jako wartość w opiece hospicyjno – paliatywnej.
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2015-12-09

XI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa: „Człowiek u schyłku życia jako wartość w opiece hospicyjno – paliatywnej.

W dniach od 10 do 12 grudnia 2015 roku odbędzie się XI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa:
„Człowiek u schyłku życia jako wartość w opiece hospicyjno – paliatywnej. Aspekt medyczny, filozoficzny, etyczny, prawny i społeczny”.

Honorowy Patronat objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Tak jak w poprzednich edycjach, konferencji naukowej udzielił swojego patronatu JE Prezydent ZPKM Aleksander Tarnowski, a organizację wspiera Konfraternia Śląska ZPKM.
Patronatu konferencji i wsparcia Komitetowi Naukowemu Konferencji udzielił wolontariusz Zakonu Maltańskiego prof. Waldemar Kostewicz - prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polskiego Towarzystwa Angiologicznego.

Pośród wykładowców znalazły się nie tylko sławy z dziedziny medycyny ale również świata religii, kultury i sztuki jak prof. Krzysztof Zanussi, ks prof. Jerzy Machnacz.
Komitet naukowy konferencji przyjął również do prezentacji ustnej prace Maltańczyków:
dyrektor Szpitala Maltańskiego w Barczewie pani Edyty Skolmowskiej, Ilony Świerad, Damiana Zadeberny i Marcina Świerada.

Konferencję rozpocznie Msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu o godzinie 9.00 w dniu 11 grudnia 2015 roku.
Serdecznie zapraszamy.

Marcin Świerad & Damian Zadeberny

 

© 2023 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY