Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » Zaproszenie na Jubileuszowy Koncert Maltański w Warszawie
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2017-10-14

Zaproszenie na Jubileuszowy Koncert Maltański w Warszawie

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich serdecznie zaprasza na Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny, który odbędzie się dnia 18.10.2017 r. o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Zapraszamy Państwa na wyrafinowany i pełen subtelno-kolorystycznych brzmień spektakl muzyczny, w którym pierwszoplanową rolę zagrają męskie głosy wokalne oraz specjalne szkło wypełnione wodą. Bajkowa podróż w krainę dźwięków niech będzie inspiracją i źródłem nowych wrażeń. Autorem scenariusza jest prof. Jarosław Drzewiecki – znany pianista i organizator projektów artystycznych takich jak Wawer Music Festival czy Gary Guthman Monday Jazz Club w podziemiach Hotelu Boss w Warszawie.

Pamiętamy Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny (5.06.2013), kiedy to publiczność entuzjastycznie przyjmowała na estradzie Filharmonii Narodowej Lwowską Orkiestrę Kameralną z solistami: Stanisławem Drzewieckim i Gary Guthmanem, a dwa lata później oczarował wszystkich Aleksander Bozhyk – zwycięzca ukraińskiej edycji programu „Mam Talent”.

Tym razem usłyszymy znane przeboje muzyki klasycznej na największej na świecie harfie szklanej w mistrzowskim wykonaniu Anny i Arkadiusza Szafrańców. Ten niezwykle rzadki instrument, na który pisał swój kwartet już sam Wolfgang Amadeus Mozart, a grywał na nim Fryderyk Chopin, zyskuje w ostatnich czasach na popularności jako nośnik nowych wartości estetycznych. Niezwykłość brzmienia przywodzi na myśl „anielskie organy” (verrilion), w których harmonie przenikając wzbogacają się wzajemnie.

Kontrapunktem dla Glass Duo będzie znany i ceniony zespół wokalny, który od blisko 35 lat występuje na estradach całego świata. Zespół reprezentował kraj na np. Wystawach Światowych EXPO w Sewilli (1992), Hanowerze (2000) i w Aichi (2005), podczas Festiwalu Kultury Polskiej na Tajwanie, w Pekinie i Algierze, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Zespół ma w repertuarze około 1000 utworów. Występuje w stałym składzie: Robert Hylla – kontratenor, Leszek Marciniak – kontratenor, Przemysław Czekała – tenor,  Piotr Lewandowski – baryton, Piotr Dziurla – bas, Artur Hoffmann – bas. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich Stefan Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego.

Program został ułożony tematycznie: muzyka polska, muzyka norwesko-rosyjska, powrót do klasyki z Bachem, Rossinim i Ravelem i na koniec szlagiery muzyki rozrywkowej.

Po koncercie wszyscy goście są zaproszeni na cocktail.


© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY