Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » Zaproszenie na Doroczną Pielgrzymkę na Jasną Górę
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2018-05-11

Zaproszenie na Doroczną Pielgrzymkę na Jasną Górę

Łowicz – Warszawa, dnia 25 marca 2018 roku

N. 45/2018

Dostojne Damy,

Czcigodni Kawalerowie i Kapelani,

Maltańska Służba Medyczna,

Drodzy Przyjaciele,

Zbliża się dzień 19 maja br., a więc kolejna Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich na Jasną Górę. To jest zawsze szczególne wydarzenie dla naszej wiary, które pragniemy przyjąć jako wielki dar Boży. Stanąć u stóp Pani Jasnogórskiej to szczególna łaska, ponieważ to włączenie się w liczne pokolenia tych, którzy tutaj przybywali przed nami, w duchu dziękczynienia i prośby.

Ufam, że stanie nas bardzo wielu - przed obliczem Pani Jasnogórskiej - także w duchu dziękczynienia za 100 lat niepodległości naszej umiłowanej Ojczyzny oraz zbliżającej się rocznicy naszego odrodzonego Związku. Warto także dziękować za wkład w to dzieło wielu członków naszego Związku, i to bardzo różnych płaszczyznach naszej posługi, np. dyplomacja. Zawsze byliśmy wierni naszemu „tuitio fidei et obsequium pauperum” i to dawało niezwykłe siły wszelkim naszym działaniom. Jednak niezbędna jest także pamięć o posłudze wiary.

Pragniemy rozpocząć nasze pielgrzymowanie o godz. 10.00 w Kaplicy Różańcowej Jasnogórskiego Sanktuarium. Dalszy program to Droga Krzyżowa na wałach, a jego finałem będzie uroczysta Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00.

Do modlitewnego spotkania i dziękczynienia.

+ Andrzej F. Dziuba

Główny Kapelan ZPKM

© 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY