Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » Katowice. Relacja z debaty telewizyjnej „Fakty i mity. Niepełnosprawni – sprawni w pracy”.
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 





Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2013-05-15

Katowice. Relacja z debaty telewizyjnej „Fakty i mity. Niepełnosprawni – sprawni w pracy”.

Debata została zorganizowana przez Telewizję Polską oddział Katowice, wzięło w niej udział około 50 osób, w tym przedsiębiorcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, pracownicy Urzędów Pracy, przedstawiciele Organizacji Pożytku Publicznego, prezesi Instytucji zrzeszających przedsiębiorców oraz osoby niepełnosprawne aktywnie działające na rynku pracy.

W debacie rozwiano mity krążące wokół osób niepełnosprawnych, które znacząco utrudniają oraz ograniczają aktywność samych osób niepełnosprawnych, a także utrudniają ich funkcjonowanie w społeczeństwie. Szczególną uwagę zwrócono na wypracowanie sposobów zmiany aktualnej sytuacji osób z niepełnosprawnościami.

W debacie poruszono zarówno psychologiczne aspekty funkcjonowanie osób z dysfunkcjami, jak i te związane z prawodawstwem oraz sytuacją na rynku pracy, nie tylko z perspektywy samych osób chorych, ale również z perspektywy osób z nimi współpracujących oraz je zatrudniających. Dyskusja była bardzo burzliwa i emocjonująca.

Efektem spotkania było wygenerowanie konkretnych postulatów, które zostaną przekazane osobom reprezentującym społeczność osób niepełnosprawnych w parlamencie.

Tekst: Katarzyna Murgot, Magdalena Ciesielska

© 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY