Cieszymy się, że możemy takie nowiny ogłaszać!
Już 6 miast z nami współtworzy to Dzieło!
Już 650 osób zasiądzie z nami do wigilijnego stołu!
Już 350 dzieci otrzyma prawdziwie bożonarodzeniowe prezenty!
Już 300 rodziców, osób samotnych i niepełnosprawnych otrzyma żywność i drobne upominki!
Już 7200 złotych na koncie –
5 grudnia to od wielu już lat Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To jeden z tych dni, kiedy uświadamiamy sobie, że pomimo kryzysu wartości czy załamań gospodarki, co skutecznie czyni nasze życie trudnym, wciąż są ludzie, którym chce się chcieć. Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy to święto ludzi, którzy dobro innych stawiają na pierwszym miejscu, ludzi, którzy chcą pomagać i być dla potrzebujących wsparciem w chorobie, cierpieniu, trudnościach, ale także i w radości czy szczęściu.
Pierwszą Niedzielę Adwentu spędziliśmy blisko Nieba! Dosłownie i w przenośni, bo wzbiliśmy się na 3 800 m.n.p.m. i uśmiechy, które - mimo deszczu - dopisywały wśród tamtejszej wspólnoty były niebiańskie.
Dokładnie 20 lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 3 grudnia Światowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Wszystkim osobom z niepełnosprawnością dziękujemy za dar obecności, za uśmiech , za wspólną zabawę i pracę a nadto za dar wspólnej modlitwy.
Siódmego lipca dwa tysiące siódmego roku jechałem na ślub znajomych. „Magiczność” tej daty sprawiła, że tego dnia kwiaciarnie, kościoły, restauracje były oblegane przez młode pary i ich gości. Cudem kupiwszy bukiet dotarłem na ślub. Nie byłbym sobą, gdybym nie spytał, czy i owi znajomi dali się uwieść „magicznej” kombinacji zer i siódemek. W odpowiedzi usłyszałem, że rzeczony siódmy lipca dwa tysiące siódmego roku to… jedyna data, na którą udało się zorganizować weselne przyjęcie. Wszystkie pozostałe terminy były już zajęte.
W dniu 28 listopada 2012 roku w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Olsztynie odbyło się spotkanie aktywizacyjne z okazji Andrzejek.
Warsztaty Aktywizacji Zawodowej „na miejscu” odbyły się w listopadzie i uczestniczyło w nich 11 osób niepełnosprawnych. Warsztaty to doskonała forma wsparcia dla Beneficjentów. Podczas zajęć poznajemy osoby niepełnosprawne, dowiadujemy się o wielu umiejętnościach, które posiadają. Warsztaty są formą otwarcia i poznania, dzięki nim z dużo większą łatwością, my jako pracownicy Fundacji, możemy wskazywać osobom niepełnosprawnym odpowiednie miejsca pracy, czy dobierać właściwe szkolenia zawodowe.
W ostatnich dniach parafia w Marco żyła jednym: Bierzmowaniem młodzieży i przybyciem arcybiskupa. Wejście do miasteczka zdominowały balony, flagi i banery witające Pasterza arcybiskupstwa Huancayo.
Katowice. Szkolenie podnoszące kwalifikacje
W dniach 12.11 – 23.11.2012 w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Katowicach odbyło się Szkolenie Podnoszące Kwalifikacje. Szkolenie obejmowało dwa moduły: komputerowy oraz profesjonalnego wizerunku.