Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Sprzęt ratowniczy i szkoleniowy dla Maltijskiej Służby Ukrainy
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 





Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2016-10-15

Sprzęt ratowniczy i szkoleniowy dla Maltijskiej Służby Ukrainy

W 2016 r. Fundacja Maltańska Służba Medyczna przekazała Maltijskiej Słuzbie Pomocy Ukrainy blisko 1100 kg sprzętu ratowniczego i szkoleniowego o wartości ponad 237 tys. zł. Było to możliwe dzięki pieniądzom z programu Polska Pomoc finansowanego przez MSZ RP.

 

Współpraca rozwojowa pomiędzy organizacjami maltańskimi z Polski i Ukrainy trwa już drugi rok. Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Fundacja Maltańska Służba Medyczna wspólnie z Maltijską Służbą Ukrainy prowadzi program „Rozwój systemu ochotniczego ratownictwa medycznego na Ukrainie”. Jego istotną częścią są dostawy profesjonalnego sprzętu ratowniczego i szkoleniowego dla oddziałów ratowników na Ukrainie.

Tylko w tym roku MSM zakupiła i przekazała Ukrainie sprzęt o wartości 237 757,92 zł. Maltijska Służba Ukrainy odebrała sprzęt szkoleniowy, w tym: 3 zaawansowane fantomy osoby dorosłej do nauki resuscytacji, w raz z oprogramowaniem, 7 Podstawowych fantomów osoby dorosłej do nauki resuscytacji, 4 Fantomy niemowlęcia i 3 Fantomy dziecka (junior) oraz projektor i laptop. Na Ukrainę został dostarczony sprzęt ratowniczy w tym: 3 defibrylatory AED, 3 namioty medyczno-logistyczne z oświetleniem i agregatem prądotwórczym, 65 łóżek polowych typu kanadyjka, 6 Desek ratowniczych, 6 Zestawów szyn Kramera, 4 Plecaki ratownicze PSP R1, 2 Apteczki plecakowe 30 l, 8 Apteczek osobistych, 30 Kompletów odzieży ratowniczej, 28 par butów ratowniczych, 28 kasków i latarek czołowych oraz 80 ratowniczych czapek zimowych. Dodatkowo zostały kupione i przekazane środki łączności: stacja retransmisyjna i 10 radiotelefonów cyfrowo-analogowych.

 

Docelowo sprzęt trafił do 5 miast (Iwano-Frankiwsk, Kijów, Lwów, Berehowe, Mariupol), w których działają maltańscy ratownicy. Wyposażenie trafiło też do 2 miast w których od tego roku działają ratownicy przeszkoleni w projekcie – do Zaporoża, w którym patrol ratowników tworzony jest przez wolontariuszy tamtejszego Caritas oraz do Jużno – Ukraińska gdzie zespół ratowników utworzyła grupa pracowników miejscowej elektrowni atomowej.

W ramach projektu prowadzone są szkolenia z zakresu podstawowej i kwalifikowanej pierwszej pomocy, warsztaty liderów i szkolenia trenerskie. W sumie zostało zorganizowanych 63 dni szkoleniowe. Uczestnicy projektu wzięli udział w manerach ratowniczych na Ukrainie i w Polsce oraz w zabezpieczeniu medycznym Światowych Dni Młodzieży, wszystko po to by wolontariusze mogli doskonalić swoje umiejętności w praktyce.

Zobacz powiązane artykuły

Drugi rok budowy Maltańskiej Służby Medycznej Ukrainy

Ratownicy z Ukrainy na ŚDM

Międzynarodowe Manewry ratowników na Ukrainie

Maltańska Szkoła Trenerów w Iwano-Frankiwsku

Więcej informacji michal.rzysko@zakonmaltanski.pl

« powrót
© 2024 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY